Učenci 4. razreda, ki obiskujejo  oblikovalni krožek pod mentorstvom učiteljice Marjetke Žunič, so sodeloval v nacionalnem projektu: »SPODBUJAMO PRIJATELJSTVO«.

Projekt je bil del širšega programa Šole sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator natečaja je Sobivanje – društvo za trajnostni razvoj ob podpori družbe BTC.

Namen natečaja je bil otroke spodbujati k pozitivnem razmišljanju o prijateljstvu in razvijanju dobrih odnosov z vrstniki. Ker je pri spodbujanju prijateljstva ter razvoju odnosov pomembno timsko delo, so učenci  v dveh skupinah ustvarili  plakata z naslovom VREDNOTE PRIJATELJSTVA IN IGRA NAS DRUŽI.

Mladi ustvarjalci so se udeležili zaključnega dogodka z otvoritvijo razstave izbranih del ter podelitvijo nagrad, ki je bil v petek, 29.3.2019, ob 10.30 v BTC City v Novem mestu. Na dogodku sta s svojo  pesmijo »O prijateljstvu« nastopali učenki Daša Jelenič in Lara Klevišar.

V kategoriji učencev od 4. do 9. razreda smo osvojili  1. mesto.

Mentorica: Marjetka Žunič