Učenci in zaposleni se pripravljamo na praznovanje 160 let PŠ Adlešiči. Ob tej priložnosti smo notranjost šolskih prostorov opremili s Fit kotički, kateri so namenjeni usmerjenim dejavnostim učencev. Po hodnikih in stopnicah smo namestili didaktične talne nalepke, ki omogočajo aktivno uporabo za učenje ob gibanju.

OŠ Loka Črnomelj je že pet let vključena v program FIT pedagogike v katerem sodeluje 156 slovenskih šol. Učitelji uporabljajo raznolike metode gibalnega učenja kot vzvod celostnega razvoja učenca. Fit didaktične talne nalepke so ena izmed mnogih metod za celostno usvajanje novega znanja. Pozitivni učinki takšnega učenja so večplastni in povzročajo ugodje ob učenju v gibanju, ohranjajo učenčev raziskovalni duh in mu daje možnost za ustvarjalnost in iskanje rešitev. Po tej poti učenci dosežejo visoko stopnjo funkcionalnega znanja.

Idej za namestitev talnih in interaktivnih iger imamo še veliko, zato bomo z njimi opremili tudi zunanje površine in učilnice predmetnega pouka.