Učence in starše obveščamo, da bomo v ponedeljek, 30. novembra 2020, spet začeli z izposojo knjižnega gradiva, in sicer tako na matični šoli kot tudi na obeh podružničnih šolah v Adlešičih in Gribljah ter v locirani enoti poslovne hiše Stratus.

Knjižnice bodo delovale pod določenimi pogoji, prilagojenimi trenutnim epidemiološkim razmeram.

Knjižnica na matični šoli v Loki bo odprta za učence od 4. do 9. razreda od ponedeljka do petka, od 10. do 11. ure dopoldne.

Knjižnici na obeh podružničnih šolah bosta odprti:

• na podružnični šoli Adlešiči: ob sredah od 8.30 do 9.30,
  • na podružnični šoli Griblje: ob sredah od 10. do 11. ure.

Knjižnica v enoti poslovne hiše Stratus (za učence od 1. do 3. razreda) bo odprta ob torkih od 10. do 11. ure. Prevzem knjig bo v predprostoru na vhodu v stavbo.

Izposoja je možna le po predhodnem naročilu. Učenci ali njihovi sorodniki boste vsaj dan prej sporočili svoje želje, katero ali kakšno knjigo boste želeli prevzeti.
Svoje želje lahko sporočite:
– v spletnem orodju Teams v klepet kot sporočilo knjižničarjem,
– v Teamsih v ekipi Knjižnično-informacijsko znanje za posamezni razred,
– v primeru nedelovanja Teamsov po e-pošti knjižničarjem (
marija.springer@guest.arnes.si; radha.bacurina@os-loka-crnomelj.si, anton.jaksa@os-loka-crnomelj.si).

DOSTOP DO PROSTOROV KNJIŽNIC NE BO MOGOČ.

OB PREVZEMU V AVLI (matična šola), PREDPROSTORU NA HODNIKIH (na podružnicah) BOSTE PREVZELI ŽE PREJ NAROČENO GRADIVO.

OB PREVZEMU ALI VRAČANJU GRADIVA JE OBVEZNA UPORABA MASK IN RAZKUŽEVANJE ROK TER PRIMERNA RAZDALJA  (1,5 do 2 m) MED KNJIŽNIČARJEM IN IZPOSOJEVALCEM.

V vse navedene prostore vstopa lahko le po ENA OSEBA.

Vse knjige, ki jih boste vrnili, bodo morale ostati »v karanteni« 3 dni.

Naenkrat boste lahko izposodili največ 3 knjige.

Knjižničarji si želimo, da tudi v dneh, ko se v šolah ne izvaja pouka, lahko učenci nemoteno izposojate in berete knjige. Želimo si, da se razmere čim prej izboljšajo in da se spet vsi  zdravi vrnemo v šole.

Pripravili smo vam tudi navodila za iskanje v COBISS+

Knjižničarji OŠ Loka