<![CDATA[V petek, 4. 3. 2016, se je v dvorani SŠ Črnomelj odvijal četrtfinale skupine E v nogometu za starejše dečke. Sodelujoče šole so bile OŠ Brezovica pri Ljubljani, OŠ Jožeta Moškriča iz Ljubljane, OŠ Predoslje iz Kranja in gostiteljica, OŠ Loka Črnomelj. Ekipe so na igrišče prišle ob zvokih koračnice, sledil je nagovor ga. ravnateljice, Damjane Vraničar. Šolski pevski zbor je izvedel državno in šolsko himno, otroški plesni skupini sta prikazali krajši točki, zaslišala se je tudi harmonika.

Tekme je sodil g. Igor Maksimović. Otvoritvena tekma je bila med OŠ Loka in OŠ Predoslje. Domačini smo imeli zmago že v rokah, a so nasprotniki v predzadnji sekundi tekme izenačili, kar je usodno vplivalo na končno razvrstitev ekip. Z izjemo četrtega kola so bile tekme rezultatsko precej izenačene. Vzdušje v dvorani SŠ Črnomelj je bilo dobro, učenci so pokazali borbeno, a fair igro. V polfinalni del tekmovanja sta napredovali prvouvrščeni ekipi, OŠ Brezovica pri Ljubljani in OŠ Predoslje. OŠ Loka je bila tretja, četrta pa OŠ Jožeta Moškriča iz Ljubljane. Najboljši strelec prvenstva je bil Jošt Urbančič iz OŠ Brezovica pri Ljubljani; dosegel je pet zadetkov. Tekmovanje se je končalo ob 14h.

OŠ Loka so zastopali:

Zgoraj (od L proti D): Nick Edvin Delić, Jan Strmec, Erik Šterk, Klemen Mihelič, Blaž Ilenič, Tim Skukan, trener Jadranko Juranić.
Spodaj: Miha Tesla, Mitja Ilenič, Sašo Mađeruh, Erik Rozman, Žan Brozovič.

IZIDI TEKEM

Končni izid; ob polčasu
1. tekma (OŠ Loka Črnomelj – OŠ Predoslje)                                          3:3              (2:1)
2. tekma (OŠ Brezovica pri Ljubljani – OŠ Jožeta Moškriča)                 3:2              (2:1)
3. tekma (OŠ Predoslje – OŠ Jožeta Moškriča)                                        2:1              (1:1)
4. tekma (OŠ Loka Črnomelj – OŠ Brezovica pri Ljubljani)                  2:6               (0:4)
5. tekma (OŠ Brezovica pri Ljubljani – OŠ Predoslje)                            0:0               (0:0)
6. tekma (OŠ Jožeta Moškriča – OŠ Loka Črnomelj)                             3:4               (0:2)

Ekipa                                              Točke               Razlika v zadetkih
OŠ Loka Črnomelj                           4 (1, 0, 3)                   -3 (9:12)
OŠ Brezovica pri Ljubljani              7 (3, 3, 1)                   +5 (9:4)
OŠ Jožeta Moškriča, Ljubljana       0 (0, 0, 0)                   -3 (6:9)
OŠ Predoslje, Kranj                         5 (1, 3, 1)                   +1 (5:4)

Končni vrstni red ekip
1. OŠ Brezovica pri Ljubljani
2. OŠ Predoslje, Kranj
3. OŠ Loka Črnomelj
4. OŠ Jožeta Moškriča, Ljubljana

Najboljši strelci

1. Jošt Urbančič, OŠ Brezovica pri Ljubljani (5)
2. Jan Strmec, OŠ Loka Črnomelj (3)
3. Lovro Ziherl, OŠ Predoslje, Kranj (2)
3. Dejan Horvat, OŠ Jožeta Moškriča, Ljubljana (2)
3. Lan Jerak, OŠ Jožeta Moškriča, Ljubljana (2)
3. Sinan Kostič, OŠ Brezovica pri Ljubljani (2)

Intervju z Joštom Urbančičem
Kakšni so občutki ob zmagi na četrtfinalu, je bila pričakovana?
Seveda sem jo pričakoval. Mislim, da imamo super ekipo, strelci smo odlični in obramba je tudi super.

Porabiš veliko časa za treninge?
Ja, kar dosti. Vsak dan treniram vsaj 2 uri.

Kaj ti daje motivacijo?
Šport sam mi daje motivacijo, obožujem ga že od malih nog.

Kako se počutiš na naši šoli?
Vaša šola je super, odlična; tudi sam bi bil rad v takem okolju.

Kateri nogometni klub ti je najbolj pri srcu?
NK Olimpija, tudi trener je super.

Bi še kaj dodal za svoje soigralce, morda spodbudne besede, skrivnost najboljšega strelca?
Potrebno je redno trenirati, hoditi na treninge in ne obupati!

]]>