<![CDATA[

1. novembra obeležujemo obletnico sprejema Konvencije OZN o otrokovih pravicah. Sprejeta in uveljavljena je bila, da bi otrokom širom sveta omogočili odraščanje v varnem okolju ter v duhu miru, dostojanstva, strpnosti, svobode, enakosti in solidarnosti. Dolžnost držav podpisnic, torej tudi Slovenije, je, da ustvarijo pogoje, ki bodo to omogočali.

Tudi na naši šoli smo obeležili ta dan tako, kot je svetovala varuhinja otroških pravic: »Naj za nekaj časa v gospodarstvu, javnih ustanovah in vseh drugih institucijah »zasedejo« položaje otroci.«

V šolski knjižnici  sta na OŠ Loka med odmorom opravljali delo šolskih knjižničark Urše in Maje dve sedmošolki, Anja  Rožič in Lara Jelenc, ter sta za nekaj časa nadomestili šolski knjižničarki.

knjižničarki Urša Prus in Maja Špringer

]]>