V četrtek, 23. maja 2019, so se učenci naše šole in njihovi mentorji udeležili festivala Igraj se z mano, katerega organizator je OŠ Milke Šobar – Nataše iz Črnomlja. Festival se je odvijal v okviru Video S – Factor, kjer otroci in mladostniki s posebnimi potrebami sodelujejo pri filmskem ustvarjanju. Igraj se z mano s svojimi aktivnostmi spodbuja socialno integracijo med otroki, mladostniki in odraslimi osebami s posebnimi potrebami.

Zaključna prireditev z delavnicami se je odvijala v KC Semič. Na voljo smo imeli lepo urejen prostor okrog KC Semič ter v pritličju in prvem nadstropju. Delavnice so potekle od 9.00 do 11.00. Iz OŠ Loka Črnomelj se je udeležilo čez 50 učencev, s pomočjo mentorjev pa so izvajali različne delavnice:

·         Gasilci, mentorici Sonja Malnarič in Ana Gregorac

·         Kamišibaj, mentorica Ana Gorše

·         Likovna delavnica, mentorica Tadeja Kuzma

·         Folklora, mentorici Nataša Šuštarič Bradač in Katarina Gorše

·         Recitatorji, mentorica Urša Prus

·         Eko vrt, mentorica Tea Zorn

Učenci so se v vlogi animatorjev izjemno zabavali, radi pa so se udeležili tudi drugih delavnic. Čas je vse prehitro minil.

Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani OŠ Milke Šober Nataše in spletnem prispevku na Vašem kanalu.