V soboto, 23. 11. 2019, je v novomeški dvorani Marof potekalo področno tekmovanje v košarki za starejše dečke. Sodelovalo je sedem ekip. V skupino A so bile razporejene ekipe OŠ Grm, OŠ Loka Črnomelj in OŠ Toneta Pavčka, v skupino B pa OŠ Center, OŠ Metlika, OŠ Vavta vas in OŠ Bršljin.

Ekipa naše šole je nastopila v močno okrnjeni zasedbi, kar se je poznalo tudi pri igri. Tekmo proti OŠ Toneta Pavčka smo tako izgubili z rezultatom 13:53, proti OŠ Grm pa 31:72. Fantje so se kljub močnejšim nasprotnikom trudili do konca, za kar jim čestitam. Našo šolo so predstavljali: Gal Stopar, Luka Perković, Žan Plut, Matej Plut, Jan Malerič, Kristijan Strusa, Domen Čurk, Josip Pršlja, Rok Bahor in Ivano Pršlja.

Preostali rezultati sledijo kmalu.

Mentor krožka košarke, David Štefanič