V okviru interesne dejavnosti hitro in zanesljivo računanje so se učenci drugega in tretjega razreda urili v računanju na pamet. Delo je potekalo prek spletne aplikacije, kjer so razvijali sposobnosti spretnega in zanesljivega računanja, razvijali različne strategije računanja na pamet in pri tem spremljali tudi svoj napredek v računanju različnih računskih operacij.

Učenci so se udeležili tudi tekmovanja, ki je potekalo v treh tekmovalnih krogih na daljavo (tekmovalci tekmujejo na različnih lokacijah). Pri uvrstitvi v finale tekmovanja se upoštevata dva najboljša dosežka posameznika iz vseh treh tekmovalnih krogov.

V letošnjem šolskem letu je v prvi starostni skupini (učenci 1., 2. in 3. razreda) tekmovalo 667 učencev iz različnih osnovnih šol v Sloveniji, pri čemer je na naši šoli tretješolec Mark Bradač dosegel izjemen rezultat. Izmed vseh sodelujočih se je uvrstil na 10. mesto v državi in bil tako povabljen na državno tekmovanje, ki bo 22. 2. 2020, na OŠ Litija.

Marku čestitamo za dosežen uspeh in mu želimo veliko sreče na državnem tekmovanju.