Spoštovani starši učencev os 1. do 6. razreda.

Safe.si bo 20. oktobra ob 18. uri pripravil 60 minutni spletni seminar na temo varne uporabe interneta za starše otrok od 1. do 6. razreda. Sodelovala bosta Safe.si predavatelja Tjaša Jerman Kuželički in dr. Benjamin Lesjak. Na spletnem seminarju »Vzgoja za internet« želimo izpostaviti nekatere vidike in vplive uporabe novih tehnologij za potrebe pouka na daljavo, ki so pomembni za starše otrok od 1. do 6. razreda. Prav tako pa se bomo med predavanjem dotaknili tudi drugih aktualnih tem. Predstavili vam bomo nasvete za lažje shajanje z internetom – ogledali si bomo, kako se lahko z ustrezno zaščito in ustreznim vedenjem izognete spletnim tveganjem ter spoznali nekaj vzgojnih prijemov, ki jih lahko tudi sami uporabite v povezavi z otrokovo uporabo računalnika in drugih sodobnih tehnologij. Govorili bomo o neprimernih in škodljivih objavah, skrbi za zasebnost (tako lastno kot zasebnost drugih), uporabi programov za filtriranje vsebin in sledenje otrokom, prekomerni rabi tehnologije in medvrstniškemu nasilju na spletu. Spletni seminar, ki ga organiziramo, je drugi v seriji seminarjev za starše ob začetku šolskega leta 2020/2021. V mesecu septembru smo namreč že izvedli spletni seminar za starše otrok in dijakov od 7. razreda do konca srednje šole. Posnetek seminarja si lahko ogledate tukaj.Več informacij o dogodku: https://safe.si/novice/vzgoja-za-internet-izobrazevalni-spletni-seminar-o-varni-in-odgovorni-rabi-interneta-zaDogodek je brezplačen, zaradi lažje organizacije spletnega predavanja pa se je treba na dogodek prijaviti.
Prijavite se na spletni seminar