Od 5. do 9. oktobra 2020 je potekal Teden umetnosti v šoli. Izvedene so bile dejavnosti, ki so bile namenjene ustvarjanju ali pogovoru o umetnosti, umetnikih ali umetninah.V knjižnici so učenke 4. c razmišljale o umetniških poklicih in jih tudi narisale. Knjižničarki sta pripravili tudi plakat z vrstami umetnosti in umetniki, tudi tistimi, ki izhajajo iz Bele krajine ali celo iz naše šole. Plakat si lahko ogledate v avli pred knjižnico. Devetošolci so pri pouku angleščine razpravljali o muzejih in umetnikih v Barceloni in Parizu ter muzeje tudi virtualno obiskali. Tisti, ki so si jih že ogledali v živo, pa so poročali o svojih izkušnjah.Pri slovenščini so obravnavali pesnika Valentina Vodnika.Pouk likovne umetnosti so v urah nadomeščanja učiteljice izvedle s pomočjo tablic, na katerih so učenci poiskali informacije o svojih najljubših umetninah, ki so jih tudi poustvarili.Učenke likovnega krožka so na platno slikale motive navdihnjene s pesmimi Mirana Jarca. Sošolci so z zanimanjem opazovali in občudovali njihovo delo.V šoli pa v mesecu oktobru ustvarjamo za likovni in literarni natečaj Požarna varnost v prostem času.Potekajo pa tudi vaje za spevoigro Kresniček.
Ugotovili smo, da je umetnost povsod. Ni samo v galerijah in muzejih, ampak tudi v različnih poklicih, predmetih, zgradbah in dejavnostih. Nas bogati, nam popestri življenje in daje razmislek. Prav je, da se tega zavedamo in svoj čas v šoli namenimo tudi umetnosti in kulturi.

Zapisala Špela Vraničar