21. aprila 2021 je v organizaciji ZPMS potekal 31. nacionalni otroški parlament na temo Moja poklicna prihodnost. Zaradi trenutnih razmer se mladi delegati niso srečali v živo v Veliki dvorani Državnega zbora RS, ampak le virtualno preko zaslonov. Učenka naše šole, Zara Kavčič, je bila med sedmimi predstavniki JV regije. Virtualnega zasedanja se je udeležilo več kot 130 učencev, povabljeni so bili številni gosti.

Uvodoma so mlade pozdravili predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, predsednik Državnega zbora RS Igor Zorčič in predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije Darja Groznik. Delegati so delo nadaljevali v skupinah, sledilo je poročanje po skupinah in konstruktivna razprava na koncu. Mladi so bili mnenja, da se vse bolj kaže potreba po vseživljenjskem izobraževanju, ljudje smo postali večopravilni,  veliko ljudi  so zamenjali roboti. V obdobju pandemije smo se bili prisiljeni učiti hitro, spoznali smo, da je uporaba modernih tehnologij neizbežna, vendar računalnik ne more nadomestiti človeškega stika. V prihodnosti se bodo pojavljali novi poklici, povezani s hitrim razvojem sveta, veliko bo ljudi, ki zaradi neenakih možnosti ne bodo sledili napredku. Zelo pomembno je, da izberemo poklic, ki nam je všeč in smo se zanj pripravljeni izobraževati na več ravneh. Mladi so izrazili poziv vladi, naj ob morebitnem poslabšanju epidemioloških razmer šole ostanejo odprte.

Zari za sodelovanje in njen prispevek pri razpravi čestitamo in ji želimo bleščečo poklicno prihodnost.

Helena Kambič