Letošnje šolsko leto so se nekateri učenci 4., 5. in 6. razredov pri neobveznih izbirnih predmetih umetnost in računalništvo vključili v projekt na platformi e-Twinning z naslovom “Igrajmo se glagoljicom”. Pri projektu sodelujejo šole s Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije, Slovenije in Švedske in v njem se učenci spoznavajo s staro pisavo glagolico. Pri tem raziskujejo nahajališča ostankov pisave v svoji državi, oblikujejo logotipe z IKT-orodji in se različno likovno izražajo z vključevanjem znakov glagolske azbuke. Vsak mesec imata mentorici Špela Vraničar in Katarina Pavlakovič video srečanje s sodelujočimi učitelji in vodjo projekta, kjer dobita navodila za opravljanje nalog. Na platformi Twinspace objavimo nastale izdelke in si ogledamo dela ostalih učencev.