V športni dvorani Livada je 11. 1. 2022 potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše deklice. Deklice OŠ Loka Črnomelj so nastopile v skupini A, v kateri so premagale ekipo OŠ Center in OŠ  Grm ter se tako uvrstile v finale. Tam so se pomerile z vrstnicami iz OŠ Brusnice, zmagovalkami skupine B, in prav tako zmagale; končni rezultat je bil 47 proti 37 v našo korist. Kot področne prvakinje so se uvrstile v četrtfinale državnega prvenstva. Najboljša strelka prvenstva je bila Tara Jazbec iz OŠ Brusnice s kar 85 doseženimi točkami. Iz naše šole je bila najbolj razpoložena Eva Gorše s 52 točkami.

Pohvaliti velja vsa dekleta, ki so zastopala našo šolo. To so bila:Eva Gorše, Teja Rožman, Nuša Butala, Ema Absec, Ema Šikonja, Maša Hutar, Katarina Šolar, Tjaša Dragoš, Larisa Pezdirc, Katja Adlešič.
Končni rezultati:

Več informacij in foto utrinkov najdete na https://sport.znm.si/home/document/docid/18467?back=/
Mentor krožka košarke, David Štefanič