V soboto, 12. 2. 2022, je na daljavo potekalo državno tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. Z naše šole sta se nanj pod mentorstvom učiteljice Maje Kunič uvrstili tekmovalki Špela Brinc iz 8. a in Neja Žabčič Grabrijan iz 9. c. Tema letošnjega tekmovanja je bila Vedre bližine med nami. Tekmovalci so morali za šolsko in območno tekmovanje prebrati in analizirati mladinski problemski roman Nataše Konc Lorenzutti Gremo mi v tri krasne, za državno pa delo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor. Za priprave na tekmovanje je bilo potrebnega veliko predanega dela in vloženega truda, a oboje se je Špeli in Neji obrestovalo. Pred kratkim so bili objavljeni uradni rezultati državnega tekmovanja – in obe sta dosegli zlato Cankarjevo priznanje. Špeli, Neji in mentorici od srca čestitamo!

Anja Tomanič

Literarno-novinarski krožek