Teden pisanja z roko je vseslovenska akcija, s katero ozaveščamo o pomenu ohranjanja pisanja z roko. Organizira jo Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo.

Na OŠ Loka Črnomelj smo se projektu pridružili že peto šolsko leto. V času prevladujočega digitalnega komuniciranja želimo učence ozaveščati o pomenu pisanja z roko in poudarjati individualnost, saj je pisava vsakega človeka neponovljiva in unikatna.

Osrednja tema letošnjega šolskega leta je bila Pišem z roko, ker … Sodelovali so tako učenci razredne in predmetne stopnje kot tudi zaposleni. Nastalo je veliko unikatnih zapisov, sporočil, pisav in drugih izdelkov. Na POVEZAVI si lahko ogledate, kako ustvarjalni smo bilI.

Vsem se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje in si želimo, da v času prevladujoče digitalne komunikacije ostane pisanje z roko nepogrešljiva spretnost in lepa navada, ki jo je potrebno ohranjati in negovati.