Drugi dan šolskega projekta Teden poezije so imeli učenci možnost zamenjati verz za bonbon. Pričela so nastajati poetična drevesa, polna lepih, morda tudi hudomušnih, prijetnih verzov in rim. Danes so v zameno za verz dobili bonbon učenci PH Stratus in  matične šole. Do konca tedna pa bodo imeli to možnost tudi učenci podružničnih šol.
Vsem, ki so sodelovali na natečaju za najboljšo pesem šole, je bila obljubljena tudi nagrada. Javna agencija za knjigo RS je darovala zgodbe za učence od 4. do 6. razreda z naslovom Planet, ki ne raste in knjigo, za učence od 7. do 9. razreda pa knjigo z naslovom Geniji v kratkih hlačah. OŠ Loka Črnomelj je tem knjigam dodala tudi dodatno sladko darilo. Učenci že pridno hodijo po nagrade za sodelovanje.