Prišli smo do konca Tedna poezije, našega 5-dnevnega šolskega projekta o ozaveščanju pomena branja poezije, širjenju bralne pismenosti in možnosti umetniškega izražanja ter kulturnega udejstvovanja.

Za konec tedna sta nas s poezijo in repanjem razvajala Rok Terkaj in Igor Saksida: Trkaj in Saksida. Za učence od 1. do 6. razreda sta se predstavila z zbirko pesmi Repki, učencem od 7. do 9. razreda pa z zbirko pesmi Kla kla klasika. Učenci so z njima repali, plesali, se smejali in pomagali sestavljati rime.

Oba zmagovalca natečaja “Najboljša pesem šole” sta pred vsemi zbranimi tudi prebrala svoji pesmi.

Na PŠ Griblje pa so danes prišli na svoj račun z gibalnimi dejavnostmi, povezanimi s poezijo. Učenci so v dveh skupinah raziskovali okolico šole in iskali skritega poeta. Po napeti bitki raziskovalcev so se vsi učenci lahko posladkali s skritim zakladom.