Znano je, da naši učenci radi tekmujejo na različnih področjih in so pri tem tudi zelo uspešni. Tekmovanje, kot je Slovenska glasbena olimpijada, pa nas je pritegnilo zato, ker ne išče le znanja, temveč tudi razvija domišljijo. Po uspešnem šolskem tekmovanju sta se obe naši tekmovalki, Nuša Butala in Sara Majerle iz 9. razreda pod mentorstvom Helene Banovec in Majde Veselič uvrstili na državno glasbeno tekmovanje 11. Slovenske glasbene olimpijade. Tako sta se pomerili v konkurenci 109. slovenskih osnovnošolcev, ki so svojo domišljijo usmerili v ustvarjanje lastnih avtorskih skladb, v pevsko interpretacijo skladbe iz umetne ali ljudske glasbene zakladnice ter reševanje pisnega testa. Ta je temeljil na analitičnem poslušanju izbranih skladb in prebranih člankih ter dobrem poznavanju glasbene zgodovine in teorije. Odrezali sta se odlično, saj je Nuša Butala dosegla zlato, Sara Majerle pa srebrno priznanje. Za dosežka jima od srca čestitamo!

Helena Banovec