Danes, 4. aprila 2022, je na šoli potekal slavnostni podpis pogodbe o projektiranju, gradbenih, obrtniško zaključenih in inštalacijskih delih, dobavo in montažo opreme ter izvedbo zunanje ureditve za objekt Osnovne šole Loka Črnomelj. Podpisala sta jo župan Občine Črnomelj in predsednik uprave družbe CGP d. d. Martin Gosenca. Ravnateljica Damjana Vraničar je povedala, je podpis izrednega pomena za učence, zaposlene in starše OŠ Loka.  Želje in potrebe, ki so zaznane že več kot 10 let, bodo v prihodnosti uresničene in OŠ Loka bo z novogradnjo končno dobila potrebne prostore za izvajanje pouka. Ob tem se je iskreno zahvalila županu in celotni projektni skupini, predsednici sveta staršev in predsednici sveta zavoda za požrtvovalno delo in strpnost v izrednih razmerah, ki na šoli potekajo že od neurja s točo junija 2018. Podpis za šolo tako pomembne pogodbe bomo na šoli proslavili s Mozaikom umetniškega ustvarjanja, ki bo sestavljen iz razstave, literarnega večera, prireditve za upokojence in muzikala Kresniček.

O podpisu je novinar Jože Žura za Radio Slovenija povedal:

Še fotografije Anje Tomanič: