Tudi na naši šoli se učenci vsako leto udeležijo tekmovanja s področja geografije. Letošnjega šolskega tekmovanja se je novembra pod mentorstvom učiteljice Helene Željko udeležilo 24 tekmovalcev od šestega do devetega razreda. Deset učencev je osvojilo bronasto priznanje, na državno tekmovanje pa sta se uvrstila Eva Štukelj iz 9. b in Nejc Kapele iz 9. a.

To je potekalo na daljavo v soboto, 2. aprila 2022. Tema letošnjega tekmovanja je bila Gore Slovenije in sveta. Državna raven je obsegala sklop A (vprašanja, vezana na občo in regionalno geografijo) in sklop B (vprašanja, vezana na predpisan seznam virov in literature). V oba dela pa so bile vključene tudi naloge orientacije, preračunavanja ter prostorskih sklepanj in načrtovanj. Oba tekmovalca z OŠ Loka Črnomelj sta se odlično odrezala, saj sta dosegla zlato priznanje. Tako sta poplačana ves trud in vztrajnost, ki sta ju vložila v priprave na tekmovanje. Evi, Nejcu in mentorici Heleni od srca čestitamo!

Literarno-novinarski krožek