Tudi v letošnjem šolskem letu smo na naši šoli izvedli tekmovanje iz prostorske predstavljivosti ali na kratko Matemček. Šolsko tekmovanje je potekalo 5. novembra 2022, državno pa je bilo zaradi covid razmer premaknjeno na 31. marec 2022. Učenci naše šole so se odlično odrezali, saj je bilo na šolski ravni skupaj z obema podružnicama osvojenih 46 bisernih in 41 bronastih priznanj.  

Državne ravni tekmovanja se je udeležilo 21 učencev, ki so dosegli izjemne rezultate.

Učenci Jana Peteh, 3. P, Lan Vraničar, 2. c, Peter Gregorič, 3. a, Tian Bradač, 3. b, Izabela Štrucelj, 6. b, in Iva Kapele, 7. c, so osvojili srebrno priznanje, Timon Klobučar, 3. b, Lara Pezdirc, 5. c, Špela Brinc, 8. a, in Nejc Kapele, 9. a, pa so osvojili priznanje najžlahtnejše barve, tj. zlato priznanje. Timon In Lara sta se glede na doseženo število točk uvrstila na 6. mesto v državi, Špela in Nejc pa še nekaj mest višje, in sicer oba na 2. mesto v državi. Vsem učencem mentorji iskreno čestitamo!