V torek, 21. 6. 2022, so imeli učenci 1. razreda Podružnične šole Adlešiči zadnji športni dan v tem šolskem letu.

Bil je vroč dan. Okolica šole nam ponuja veliko senčnih površin. Izkoristili smo jih.

Ustvarili smo skupino delfinov in tigrov, ki sta v športnem duhu pomerili svoje moči in zbirali točke za uspešno premagane naloge.

Premetavali so žogo na vse možne načine: nosili, objemali z nogami, odbijali, ujemali, polagali, ciljali in metali. Bili smo v bližnjem gozdičku, nabrali dolge palice in se spremenili v znanega junaka iz otroškega znanega filma Kekec. S palicami smo označili polje za gibalno igro tri v vrsto.

Na tekmovanju so zmagali tigri. Ponovno smo ugotovili, da znamo stopiti skupaj, si pomagati, se potruditi in ponosno prenesti zmago in poraz.

Zadovoljni učenci in učiteljica