V ponedeljek, 26. 9. 2022, so v Muzeju Toneta Pavčka in Lojzeta Slaka v Mirni Peči potekale likovne ustvarjalnice v organizaciji tamkajšnje osnovne šole. OŠ Loka Črnomelj so zastopale sedmošolke Lina Jerman, Ema Čurk in Eva Plut. V muzeju so nas sprejeli in ogledali smo si razstavo o glasbeniku Lojzetu Slaku. Kasneje smo se premaknili v športno dvorano, kjer smo na podolgovat in ozek format ustvarjali kolaž, dekolaž in asemblaž na temo Vsi naši otroci po inspiraciji pesmi Toneta Pavčka. Gostitelji so poskrbeli za malico in naše dobro počutje. Vzdušje je bilo prijetno in ustvarjalno, nastali izdelki pa zelo raznoliki. Po delu so nas pogostili še s kosilom na osnovni šoli. Preživele smo ustvarjalen in zanimiv dan.

Mentorica Špela Vraničar