V petek, 23. 9. 2022, je v Črmošnjicah potekal že 41. slikarski extempore, ki ga je letos organizirala OŠ Semič. Našo šolo so zastopale devetošolke Špela Brinc, Špela Imširović, Any Ostanek, Jerca Tessari in Aila Mariella Zukanović.Pozdravil nas je ravnatelj OŠ Semič Tomaž Pavlakovič, likovna pedagoginja Vlasta Henigsman, slišali pa smo tudi pozdrav v pravem kočevarskem narečju. Po navodilih za delo smo šli na ogled terena. Namestile smo se ob potoku, nekatera dekleta na prijetnem soncu, druga ob hladnejšem slapu. Veliko platno je za učenke predstavljalo velik izziv, a je z veliko truda vsaka našla svoj motiv, za katerega jih je navdihnila čudovita narava. Vmes smo se okrepčali s kosilom v CŠOD. Kljub temu da se je zdelo, da je slikanju namenjenega veliko časa, je ta minil kot bi trenil. Ko so bile vse učenke zadovoljne s svojimi slikami, smo z delom zaključili in se utrujeni odpeljali nazaj v Črnomelj.Slike bodo na ogled od 13. 10. 2022 v KC Semič, kjer bo ob 18. uri odprtje razstave.Vljudno vabljeni!
Mentorica Špela Vraničar