V šolskem letu 2021/2022 je OŠ Loka izpolnila pogoje za polnopravno članstvo v Mreži Unescu pridruženih šol.  Tako smo se že v začetku šolskega leta na šoli odločili, da tudi v tem šolskem letu sledimo smernicam ASPnet z obeleževanjem različnih mednarodnih dni ter z vključevanjem in sodelovanjem na projektih drugih slovenskih šol, in sicer v projektu Pošljimo sapico prijateljstva OŠ Pesnica, Moder stol – nekdo misli nate OŠ Maksa Pleteršnika Pišece,  Drugačnost nas bogati OŠ Frana Meteljka Škocjan, Jezik – kamenček v mozaiku kulture OŠ Šmihel ter Dediščina v rokah mladih. Mladi posvojijo spomenik OŠ Belokranjskega odreda Semič.

V petek, 30. 9. 2022, smo se udeležili tudi srečanja  UNESCO ASPnet šol v Semiču, kjer je približno 340 mladih in njihovih mentorjev z več kot 130 šol iz vse Slovenije v prijetnem in ustvarjalnem dopoldnevu preživelo čas v delavnicah, ob druženju, glasbi, kulinariki. Druženja z Unesco učenci sta se udeležili Špela in Katarina. Na dogodku sta 2 delavnici izvedla tudi strokovna delavca naše šole, in sicer učiteljica Anja Golobič je izvedla delavnico Pisanice, knjižničar Anton Jakša pa delavnico Mitrejev tempelj.

Šolska koordinatorica: Sonja Štefanič