Mesec je naokrog in zaključil sem je oktobrski matematični izziv z naslovom Skrivnostni primer ali kaj je Cezarjeva šifra.

Tokrat so morali učenci s pomočjo šifranta razbiti besedilo izziva, ki je bilo zašifrirano s Cezarjevo šifro zamika 4. Besedilo je razkrilo, da morajo v naši knjižnici poiskati knjigo Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa. In to še ni vse! V knjigi so morali poiskati ustrezno besedo, kakor je to zahtevalo dešifrirano besedilo izziva, in jo pravilno zašifrirati.

Učiteljice aktiva matematike ponosno sporočamo, da so bili prav vsi oddani odgovori pravilni!

Vesele smo tudi, da so se izziva lotili tudi učitelji naše šole.

Zmagovalka prejšnjega matematičnega izziva, Iva Kapele, je kot skupnega zmagovalca meseca oktobra izžrebala šestošolca Marka, osmošolcu Levu Kavčiču pa se je ponovno nasmehnila nagrada za sodelovanje. Iva je prav tako izžrebala zmagovalca med učitelji – to je postal ravnatelj Boštjan Papež.

Z novim mesecem že na vratih matematičnega kabineta visi nova naloga – lotili se bomo »prepogibanja« krivulj. Če vas zanima več, pa le pokukajte!

K reševanju vabimo vse – učence, učitelje in strokovne delavce!

Le pogumno!

Učiteljice matematike