V torek, 24. 1. 2023, je v telovadnici OŠ Mirana Jarca potekalo področno tekmovanje v košarki za mlajše dečke med ekipami OŠ Mirana Jarca, OŠ Belokranjskega odreda Semič in OŠ Loka Črnomelj. Naši učenci so obe tekmi izgubili; precej visoko z ekipo iz Semiča (12 : 30) in po napetem boju še s šolo gostiteljico (30 : 34), ki je prav tako izgubila tekmo proti semiški ekipi. Na področno prvenstvo v Novem mestu sta se uvrstili dve najboljši ekipi, naši fantje pa bodo vstopnico za napredovanje poskušali osvojiti prihodnje šolsko leto. Ker je bilo precej igralcev naše šole petošolcev, menim, da se glede napredovanja ni treba bati.

Najboljši strelec tekmovanja je postal Domen Aš iz OŠ Mirana Jarca.

OŠ Loka Črnomelj so zastopali:

kapetan ekipe Matic Starc, Jan Šterk, Matic Šuštarič, Andrej Mirtič, Maj Vraničar, Vid Štefanič, Urban Pavlič, Mark Bradač, Aleksander Mušič, Erik Totter, Klemen Mišica in Matic Željko.