Učenci 4. c razreda smo se pri predmetu DRUŽBA pogovarjali o urejenosti domačega kraja in sodelovanju prebivalcev za skupne cilje. Učiteljici smo predstavili pomanjkljivosti v vaseh in mestu, kjer živimo. Ker so se pri predmetu SLOVENŠČINA naučili pisati uradno prošnjo, nas je učiteljica usmerila k pisanju prošnje županu. Večina učencev je prosila, da se bi čimprej začela gradnja nove šole v Loki, opozarjali smo na slabo urejena avtobusna postajališča in pločnike, prosili za urejena igrišča, kolesarske steze in celo bazen.Učiteljica je naše prošnje zbrala in pismo poslala gospodu županu na Občino.Zelo smo bili presenečeni in veseli, ker se je župan odzval na naše pismo. V četrtek, 20. 6 2019 nas je počastil s svojim obiskom v podružnični šoli Adlešiči, kamor se že celo šolsko leto vozimo z avtobusom k pouku, zaradi neprimernih prostorov v OŠ Loka.Župan se je z nami pogovarjal o naših prošnjah. Povedal nam je, da se bo nova šola Loka začela graditi spomladi, ko bodo zbrana vsa sredstva, kar pa je zelo veliko denarja.
Povedal nam je tudi veliko zanimivega o svojem delu. Zaveda se pomembnosti urejenih pločnikov in avtobusnih postajališč. Obljubil je, da se bo potrudil po svojih najboljših močeh, da bodo šolarji v Občini Črnomelj varno prihajali v šolo in domov.Županu smo se zahvalili za obisk s skromnim darilcem in se pred šolo še poslikali.
                                                                                                                                              Učenci 4. c z razredničarko Marjetko Žunič