V nedeljo, 13. 10. 2019 je v kulturnem domu Črnomelj potekala prireditev z naslovom Dan gasilcev GZ Črnomelj 2019. Na vsakoletni prireditvi v oktobru  opozorijo na dosežke v minulem letu, podelijo posebna priznanj GZ Črnomelj in se navsezadnje srečajo z gasilci iz GZ Črnomelj, kakor tudi z gasilci iz sosednjih in prijateljskih GZ. Letošnji “Dan gasilca” sovpada z dnevom ustanovitve belokranjske gasilske zveze, predhodnice GZ Črnomelj, ki je bila ustanovljena 13.10.1912. Posebna priznanja so dobili tudi naši učenci, mladi DMG-jevci, ki so na regijskem tekmovanju v letu 2019 dosegli 1. in 3. mesto:

• bronasti znak tekmovalni ekipi starejših učencev (Sara Absec, Špela Šterk, Anja Grahek) iz DRUŠTVA MLADI GASILEC Osnovne šole Loka
  • bronasti znak tekmovalni ekipi starejših učencev (Nejc Vlahovič, Nik Vrščaj, Ana Benec, Lan Domitrovič) iz DRUŠTVA MLADI GASILEC Osnovne šole Loka Črnomelj

Vsem dobitnikom posebnega priznanja in njihovim mentorjem  Sonji Malnarič, Roku Weissu in Ani Gregorac iskrene čestitke. Zahvala vodstvu šole, ki dejavnost podpira in Gasilski zvezi Črnomelj, ki prepoznava in ceni delo, ki ga z mladimi gasilci naredimo v šoli.

Fotografije: GZ Črnomelj