Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 5. 6. 2023, je v dvorani OŠ Alojzija Šuštarja v Ljubljani potekal finale državnega prvenstva v košarki 3 x 3 za osnovno šolo. Tekmovalo je šestnajst ekip v kategoriji dečkov in dvanajst ekip v kategoriji deklic. Na finale se je uvrstila tudi dekliška ekipa naše šole. V skupinskem delu so naša dekleta doživela poraz proti OŠ Hinka Smrekarja (kasnejšim prvakinjam) in zmago proti OŠ Jožeta Krajca, kar je bilo dovolj za razigravanje za četrtfinalni del. Ekipa OŠ Stražišče je bila boljša, kar je posledično sklenilo naše nastope. Po zaslugi Teje Rožman, Eme Absec, Pie Stopar, Nine Bunjevac in Katje Adlešič je naša šola osvojila končno 9. mesto v državi, za kar jim čestitamo. Večina deklet iz ekipe se od osnovne šole poslavlja; želimo jim srečno športno in učno pot!

V imenu OŠ Loka Črnomelj mentor krožka košarke, David Štefanič  

Dostopnost