Tudi v letošnjem šolskem letu so petošolci OŠ Loka Črnomelj pristopili k projektu Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk. V oktobru smo izvedeli, da je naša letošnja partnerska šola OŠ Prule iz Ljubljane. Petošolci so s pomočjo iskanja živali v besedi Slovenija definirali pomen “nacionalni”, s knjigo Štajerska kokoš na potepu pa smo se popeljali po pokrajinah Slovenije. Ljubljano smo spoznali preko legende o nastanku Ljubljane ter se sprehajali po njej s pomočjo kartografskega gradiva knjižnice. Ogledali smo si tudi spletno stran OŠ Prule in njihovo zgodovino, ki je nadvse zanimiva. Učence je najbolj presenetilo to, da so včasih v njihovo šolo hodili samo dečki in da so se morali obvezno stuširati v šoli, in sicer enkrat tedensko.

Sodelovalo je 51 učencev, ob mentorstvu svojih razrednikov pa so ustvarjali knjižne kazalke na temo Bele krajine. Prejeli smo že tudi kazalke iz OŠ Prule. Njihovi učenci so nam še priporočili knjige, ki jih sami radi vzamejo v roke.

Urša Prus