10. 11. 2023 je na Podružnični šoli Adlešiči potekalo šolsko tekmovanje iz prostorske predstavljivosti Matemček. Tekmovanja se je udeležilo 24 učencev od 1. do 5. razreda. Skupaj so dosegli 15 bisernih in 8 bronastih priznanj.

Biserna priznanja prejmejo:

1. razred: Timotej Atanasov, Taja Jakljevič, Neža Štukelj, Rok Ferkula, Lana Peteh, Sara Veselič, Vita Križan Grabrijan, Matija Kozan, Manca Zaviršek, Dea Zala Živanovič,

2. razred: Matija Šavli, Vanja Stipanovič,

3. razred: Ella Stipanovič, Vita Kozan, Nina Peteh.

Bronasta priznanja prejmejo:

1. razred: Jaka Jakša,
2. razred: Eva Hotujec, Nicole Vrlinič, Tian Veselič, Vita Leščanec,
3. razred: Hana Šavli,
5. razred: Jana Peteh, Nina Veselič.

Priznanje prejme Gal Cvitkovič iz 4. razreda.

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 25. 11. 2023 na OŠ Komandanta Staneta Dragatuš,so se uvrstili:

2. razred: Matija Šavli,
  3. razred: Ella Stipanovič,
  4. razred: Gal Cvitkovič,
  5. razred: Jana Peteh.

Priznanje za sodelovanje na državnem tekmovanju so dosegli Sara Veselič, Rok Ferkula, Lana Peteh, Taja Jakljevič, Neža Štukelj, Matija Šavli, Gal Cvitkovič in Jana Peteh.

Timotej Atanasov (1. razred) je osvojil srebrno državno priznanje, Ella Stipanovič (3. razred) pa zlato državno priznanje.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Mentorice: Tadeja Kuzma, Katarina Simčič in Ana Kump