Datum: 19. 2. 2024 ob 8.30

Prisotni so bili predstavniki oddelčnih skupnosti 2. in 3. razreda. Prisoten je bil tudi vodja šolske skupnosti Tomaž Grdešič.

Dnevni red:

1. Predstavitev mentorja in predstavnikov oddelčnih skupnosti.

2. Predstavitev šolske skupnosti.

3. Predlogi in pobude.

Ad. 1

Sestanek se je začel s predstavitvijo vodje šolske skupnosti in predstavnikov 2. in 3. razreda.

Ad. 2

Vodja šolske skupnosti je predstavnikom 2. in 3. razreda predstavil namen in delovanje šolske skupnosti OŠ Loka Črnomelj. Pojasnil je, da zaradi izrednih razmer sestanki potekajo ločeno, za 2. in 3. razred na Stratusu, za ostale pa na matični šoli.

Ad. 3

Vodja šolske skupnosti je učence pozval, da predstavijo svoje pobude, predloge in opazke, ki jih imajo glede šolanja na Stratusu.

Učenci so izrazili željo, da bi bila knjižnica na Stratusu odprta več časa, saj pogosto ne morejo vrniti knjig. V knjižnici bi si tudi želeli kakšno knjigo o smrkcih.

Povedali so tudi, da so jim všeč stolčki hoki, ki so jih dobili v razrede, in bi si želeli še kakšnega.

Poudarili so težave z garderobami, saj številni otroci skrivajo in razmetavajo predmete.

Učenci imajo radi šport in bi si ga želeli imeti več. Všeč jim je, ko učiteljica v uro športa vključi tudi glasbo.

Učencem je všeč šolska prehrana in vestno opravljajo delo dežurnega učenca, želeli bi si, da je pri kosilu kdaj tudi sladica.

Učenci so tudi pohvalili delo svojih učiteljic, da se zelo potrudijo z dodatno razlago, če česa ne razumejo.

Sestanek se je zaključil ob 8.50.

Mentor: Tomaž Grdešič                                                                       Predsednik ŠS: Lev Kavčič