V tem šolskem letu Osnovna šola Loka ostaja del mreže Unesco pridruženih šol. 23. oktobra smo se z dvema učencema ter predstavniki Osnovne šole Milke Šobar – Nataše in Osnovne šole Semič udeležili mednarodnega Unesco tabora z naslovom »Premikamo meje – Zgodbe, ki nas premikajo«. Dogodek je potekal na Osnovni šoli Maksa Pleteršnika v Pišecah.

Naša učenca sta sodelovala v kulinarični delavnici, kjer sta imela priložnost razvijati svoje spretnosti in ustvarjalnost. Tabor je bil izvrstna priložnost za druženje in izmenjavo izkušenj z vrstniki in učitelji iz Slovenije ter drugih držav, kot so Srbija, Hrvaška in Portugalska. Ta mednarodna izkušnja je bila neprecenljiva, saj smo skupaj odkrivali zgodbe, ki nas spodbujajo k razmišljanju, in ustvarjali zgodbe, ki nas povezujejo.